[Szczegóły] WYKAZ UMIEJĘTNOŚCI PO ZAKOŃCZENIU KURSU Po zakończeniu kursu pielęgniarka, położna powinna: 1. Umieć określić rodzaje dostępów naczyniowych stosowanych w praktyce pielęgniarskiej 2. Potrafić wskazać zasady postępowania z dostępami naczyniowymi do wykorzystania długoterminowego – głównie portami naczyniowymi 3. Znać krytyczne punkty kontroli (CCP) w procedurach postępowania z portem naczyniowym 4.…
Wyposażenie pielęgniarki, położnej w profesjonalną wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne do prowadzenia edukacji terapeutycznej mającej na celu poprawę jakości życia osoby chorej na cukrzycę
Przygotowanie pielęgniarki, położnej do samodzielnego udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie komunikowania interpersonalnego z pacjentem, jego rodziną i zespołem terapeutycznym oraz przeprowadzania negocjacji w celu rozwiązania problemów i konfliktów.
Przygotowanie pielęgniarki, położnej do samodzielnego ordynowania wybranych produktów leczniczych, wyrobów medycznych i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, w tym wystawiania na nie zlecenia lub recepty.
Przygotowanie pielęgniarki, położnej do samodzielnego ordynowania wybranych produktów leczniczych, wyrobów medycznych i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, w tym wystawiania na nie zlecenia lub recepty.
[Szczegóły] EFEKT KSZTAŁCENIA: Zaświadczenie o ukończeniu kursu kwalifikacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego otrzymuje pielęgniarka, położna która: 1) w zakresie wiedzy posiada: • przygotowanie w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego w zakresie objętym programem kształcenia; • znajomość systemu kontroli zakażeń szpitalnych w podmiotach leczniczych; • znajomość uregulowań prawnych w obszarze zapobiegania i kontroli…
Przygotowanie pielęgniarki i położnej do samodzielnego rozpoznania stanu nagłego zagrożenia zdrowotnego i podjęcia działań resuscytacyjnych u osób dorosłych oraz dzieci i niemowląt zgodnie ze współczesną wiedzą z zakresu ratownictwa medycznego.
Przygotowanie pielęgniarki, położnej do rozpoznania stanu zagrożenia życia noworodka i samodzielnego podejmowania działań resuscytacyjnych w ramach kompetencji zawodowych.
Pielęgniarka, położna zapewni opiekę pacjentowi dorosłemu w zakresie uśmierzania bólu ostrego:
• monitoruje przebieg leczenia przeciwbólowego u chorych,
• podaje leki w celu uśmierzania bólu ostrego w zakresie zlecenia lekarskiego, także z wykorzystaniem technik analgezji regionalnej,
• modyfikuje dawkę leku przeciwbólowego w zakresie zlecenia lekarskiego na podstawie monitorowania bólu i stanu pacjenta.
Przygotowanie pielęgniarki, położnej do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie terapii bólu przewlekłego u pacjenta dorosłego, ze szczególnym uwzględnieniem pacjenta w wieku podeszłym.
Przygotowanie pielęgniarki, położnej do wykonania u osoby dorosłej, badania elektrokardiograficznego w spoczynku oraz do udziału w badaniach diagnostycznych oraz monitorowaniu pacjenta z wykorzystaniem zapisu elektrokardiograficznego, a także do interpretacji składowych prawidłowego zapisu czynności bioelektrycznej serca oraz rozpoznania cech elektrokardiograficznych wybranych stanów chorobowych, w tym stanów zagrożenia życia i zdrowia.
Ukształtowanie kompetencji samodzielnego, kompleksowego badania podmiotowego i przedmiotowego pacjenta dorosłego oraz analizy wyników badania w kierunku sformułowania wniosków pozwalających na planowanie i realizowanie opieki pielęgniarskiej.